Svinjske zarebrnice v balzamični marinadi z olivami
Slastno kosilo v 20 minutah

Svinjske zarebrnice v balzamični marinadi z olivami
Slastno kosilo v 20 minutah
Recept je objavljen v reviji Dober tek, maj 2013
ČAS PRIPRAVE: 20 min
KOLIČINA: za 4 osebe
ZAHTEVNOST: Preprosto
Sestavine
- 3 žlice oljčnega olja
- 3 žlice balzamičnega kisa
- 1 žlička dijonske gorčice
- 2 strta stroka česna
- 4 svinjske zarebrnice brez kosti
- 2 pesti črnih oliv brez koščic
- velika pest listov bazilike
- sol
- poper
- sesekljan peteršilj za posip
Priprava
Pripravimo žar. Oljčno olje zmešamo z balzamičnim kisom, gorčico in česnom. Po površini zarebrnic z obeh strani z nožem naredimo plitve zareze, meso solimo in popramo, prelijemo z balzamično mešanico in pustimo marinirati 5 minut. Olive razpolovimo.
Meso vzamemo iz marinade, z njega postrgamo ves česen in ga položimo na zelo vročo rešetko žara. Pečemo ga 4 minute na vsaki strani, nato ga preložimo na pladenj in pustimo na toplem. Medtem vlijemo marinado v ponvico, dodamo olive in kuhamo 2 minuti. V omako dodamo še baziliko in ves sok, ki se je izcedil iz mesa. Meso razdelimo na krožnike, pokapljamo z omako, potresemo s peteršiljem in postrežemo s testeninami.
© Dedal d. o. o., 2018.
Vse pravice pridržane.
Založba Dedal je bila ustanovljena leta 1991 v Ljubljani. Zaradi naše velike ljubezni do živali smo najprej začeli izdajati revijo Moj pes, prvo slovensko revijo o živalih, in knjige s področja kinologije. Leta 1995 smo natisnili prvo številko kulinarične revije Dober tek, ki je danes vodilna na svojem področju in eden najbolj branih kulinaričnih mesečnikov v Sloveniji. V uredništvu revije Dober tek nastajajo tudi kuharske knjige in posebne tematske izdaje, ki so postale prodajne uspešnice. Da pa ne bi bili »le« založniki in bi kulinariko z bralci delili tudi v praksi, organiziramo tudi kuharske tečaje, vinske delavnice, zanimive degustacije in se z bralci odpravljamo na kulinarične izlete.
Obenem ustvarjamo kulinarične vsebine, publikacije in kulinarične dogodke za podjetja.